Abdulkadir Selvi: Erdoğan, Erdoğan’dan beklenen konuşmayı yaptı 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP’nin grup toplantısında İsrail’e tepki göstererek gitmekten vazgeçtiğini açıklayan ve “Hamas bir terör örgütü değil topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını yorumladı. 

Selvi, köşesine taşıdığı konuşma için, “Daha önce sabır taşı çatlamak üzere demiştim. Erdoğan için “Ey İsrail” deme günleri yaklaşıyor, diye uyarmıştım. İşte o gün geldi. Erdoğan, Erdoğan’dan beklenen konuşmayı yaptı” dedi. 

Selvi, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duygusal olduğunu zannetmeyin. Gazzeli çocukların vahşice katliamı karşısında gözyaşı döktüğünden kuşkum yok. Öldüğü zaman tanınsın diye çocukların isimleri kollarına yazılıyor.

Bu vahşetin ötesi var mı? Ama Erdoğan bir devlet adamı. Savaşın bitmesi ve barışın tesisi için önerilerini sıraladı. İlk başta da ateşkesin sağlanmasını önerdi. Katliamlarını devam ettirmesi için İsrail’e sınırsız destek veren medeni Batı’ya rağmen Erdoğan ‘Barış’ dedi.” 

TIKLAYIN – Erdoğan: Hamas bir terör örgütü değil topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x